הסרת איפור קבוע בלייזר

מה צריך לדעת על הסרת איפור קבוע בלייזר?

ההבדל העיקרי בין איפור קבוע לבין קעקוע רגיל על הגוף הוא באילו פיגמנטים המקעקע השתמש. האופנה של איפור קבוע בגבות, בשפתיים ובריסים יכולה לעבור, ולכן לרוב משתמשים בצבעים אשר לעתים קרובות נחשבים כלא יציבים, אשר לאחר זמן מסוים אותם הצבעים יתחילו לדעוך. אבל לרוע המזל, אותם הפיגמנטים המרכיבים את הדיו שבו השתמשו לצורך האיפור הקבוע יכולים לדהות בקצב שונה. מכאן, תוצאה של כגון, גבות בגוון סגול או ורוד יכולה להתממש, ובמצב כזה האיפור הקבוע נראה לא אסתטי, משונה ומלאכותי.

הבעיה השכיחה השנייה באיפור קבוע, אשר בגללה פונות מטופלות רבות לצורך הסרת איפור קבוע בלייזר, היא האיכות ביצוע הירודה של הקעקוע, כאשר לדוגמא, גבות עם מרווחים, אסימטריות, עבות מדי או ארוכות מידי, ממוקמות הרבה יותר גבוה ממה שהן היו צריכות להיות וכדומה. בשיא הפופולריות של האיפור הקבוע, קעקועים מסוג זה היו אטרקטיביים ושכיחים, אבל כיום, עם שינוי האופנה תחום זה כבר הרבה פחות אטרקטיבי מבעבר. חשוב שתדעו, הדרך הקלה והיעילה ביותר להסרת איפור קבוע באם הוא נהפך לפגם אסתטי או באם יש רצון להתעדכן בטרנדי האופנה העדכניים. הסרת איפור קבוע בלייזר היא השיטה הרצויה.

בכמה טיפולים בלייזר ניתן להסיר איפור קבוע?

הסרת קעקועים (כן, איפור קבוע הוא סוג של קעקוע) כשלעצמה היא תהליך ארוך. מספר הטיפולים נקבע עבור כל אחת ואחת תוך התחשבות במספר גורמים:

★ בקשת הלקוחה – זה דבר אחד להבהיר איפור קבוע על מנת להפוך אותו לפחות בולט ומודגש, ואילו זה דבר אחר לגמרי להסיר איפור קבוע לחלוטין. לכן, שלב ראשון, יש לדעת במה מעוניינת הלקוחה.

★ איכות הקעקוע וטכניקת הקעקוע שבוצעה – איכות הפיגמנטים חשובה בשלב זה. כיוון שקל יותר להסיר קעקוע מלאכותי המיושם על איפור קבוע על השיער עצמו, כגון בגבות או סביב העיניים. לעומת הסרה של קעקוע עבה, מלא ומוצק. באם האיפור הקבוע נעשה עם תכשירי פיגמנטציה לקעקועים על הגוף, אזי גם יהיה קשה יותר להסיר אותו.

★ סוג ומצב העור של המטופלת – מה שחשוב הוא גוון העור, בעור כהה קשה יותר לטפל מאשר בעור בהיר. כמו כן, בעור אשר עבר שיזוף תדיר.

★ סוג הלייזר – איפור קבוע לרוב דוהה בחדות לאחר כבר הטיפול הראשון בלייזר. לאחר מכן זה עשוי לקחת בין 3 ל 10 מפגשים על מנת להשיג הסרה מלאה (או מרבית) של הפיגמנטציה מהעור. ככל שמכשיר הלייזר מתקדם יותר ובעל אפשרויות התאמה של הפרמטרים, כך הסיכון לסיבוכים קטן יותר, וניתן להעלים מהר יותר את האיפור הקבוע.

אילו צבעי פיגמנט בקעקוע ניתן להסיר בלייזר ?

רוב הלייזרים המשמשים להסרת איפור קבוע עובדים היטב עם פיגמנט שחור. אבל צבע שחור טהור עבור קעקוע משתמשים בו לעתים רחוקות.  בדרך כלל  כדי לקבל את הגוון הרצוי, כמה שיותר קרוב לצבע השיער של הלקוחה, עושה המקעקע שימוש בפיגמנטים ירוקים, צהובים, אדומים. צבעים אלו קשה יותר להסיר בלייזר, ולכן מספר הטיפולים גבוה יותר.

מנגנון פעולת הלייזר להסרת איפור קבוע:

מידת ההשפעה על התאים שאליהם הוחדר  הפיגמנט  במהלך טיפול הלייזר, יחד עם אורך הגל והאנרגיה של הקרינה, מושפעת מפרמטרים כמו משך הפולס וזמן הקירור התרמי. 

בפיקו לייזר הקרן מפוצצת את הפיגמנט לחלקיקים  קטנטנים ואז הגוף מסלק אותם.

טיפול הסרת איפור קבוע בלייזר מביא לידי חיזוק זרימת הדם, זרימת הלימפה וחילוף החומרים בתאים. דבר אשר תורם להסרה מהירה של שאריות התאים בעלי הפיגמנט ההרוסים מהאזור .  ברוב המקרים אפשר להסיר איפור קבוע לחלוטין. אך דבר זה תלוי במספר פרמטרים אשר משפיעים גם על מספר הטיפולים הנדרשים.

מה קורה לשיער לאחר הסרת האיפור הקבוע בלייזר?

אל דאגה, במקומות אשר יש בהם שיער כמו  גבות בלייזר, השיער ממשיך לצמוח כרגיל. עומק הזרקת הפיגמנט בעת ביצוע איפור קבוע קטן בהרבה מעומק זקיקי השיער, כך שזקיקי השיער  נשארים שלמים. שערות הגבות אינן נפגעות או נשרפות במהלך הסרת הקעקוע. יתכן שבמהלך הטיפול הן יאבדו חלק מהפיגמנט שלהן ויהפכו לדקות יותר. אך ככל שהשערות הישנות מוחלפות בחדשות, הגבות יחזרו לגוון הרגיל שלהן.

האם תהיה אדמומיות לאחר הסרת איפור קבוע בלייזר?

נפיחות ואדמומיות לאחר הסרת איפור קבוע בלייזר נקבעת לפי סוג הלייזר.  במכשיר הפיקו לייזר הפעימות קצרות ומדוייקות לכן האדמומיות תהיה מועטה יותר. ההשפעה הקשה ביותר על הרקמות נגרמת על ידי לייזרים מיושנים.

שיקום העור לאחר הסרת איפור קבוע לוקח בערך כ-3 שבועות. אך על מנת לשמור על תוצאה איכותית ומניעת נזק לאזור המטופל ישנם מספר המלצות:

הטיפול מתאים

להסרת איפור קבוע בגבות

נשים רבות מתלוננות על שיער עודף בפנים במהלך ההריון. למרות שבאופן עקרוני אין מניעה לטיפול בזמן ההריון, השיטה פחות מומלצת במהלך התקופה הזו מאחר ויש הצפה הורמונלית בגוף.

איפור קבוע בשפתיים

בגלל אופי מחלת הסכרת, אותם פצעים קטנים שנוצרים במהלך הטיפול לא מסוגלים להיקרש, ולכן אותם פצעים ממשיכים לדמם. מדובר במצב מסכן ולא רצוי ולכן לא מומלץ לחולי סכרת לבצע טיפולי אפילציה מכל סוג.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות חייגי 077-9967268 או השאירי פרטים

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support