טיפול בצלקות אקנה

טיפול בצלקות אקנה

טיפול בצלקות אקנה

סובלת מצלקות אקנה?

פיתוחים חדשים בתחום האתסטיקה 
מאפשרים לשנות את מרקם העור שלך! 

הניסיון שהצטבר בקליניקה במהלך השנים כתוצאה מהמטופלים הרבים שפגשנו נותן לי בטחון מלא שאני יכולה לתת תוצאה למטופלים שלי. תמיד מרגש אותי לעבור את הדרך הזו עם המטופלת ולראות אותה מתחילתה לפרוח. את הביטחון העצמי שלה גדל ואיך זה משפיע על החיים שלה בכל הרבדים. זו זכות להיות חלק מהתהליך המיוחד הזה שהוא בעיניי המהות של מה שאני עושה: שימוש בקוסמטיקה ובטכנולוגיות כדי לעזור לאנשים להרגיש טוב עם עצמם!

סובלת מצלקות אקנה?

פיתוחים חדשים בתחום האתסטיקה 
מאפשרים לשנות את מרקם העור שלך! 

הניסיון שהצטבר בקליניקה במהלך השנים כתוצאה מהמטופלים הרבים שפגשנו נותן לי בטחון מלא שאני יכולה לתת תוצאה למטופלים שלי. תמיד מרגש אותי לעבור את הדרך הזו עם המטופלת ולראות אותה מתחילתה לפרוח. את הביטחון העצמי שלה גדל ואיך זה משפיע על החיים שלה בכל הרבדים. זו זכות להיות חלק מהתהליך המיוחד הזה שהוא בעיניי המהות של מה שאני עושה: שימוש בקוסמטיקה ובטכנולוגיות כדי לעזור לאנשים להרגיש טוב עם עצמם!

שובל עמוס
שובל עמוס
31/08/2023
מכון מדהים!עושה טיפולי לייזר להסרת קעקוע וגם להסרת שיער והתוצאות מעולות מהטיפול הראשון כיף כל פעם להגיע מחדש יחס מדהים וחם משוש וכל הצוות ממליצה באהבה❤️
היללה גולן דונר
היללה גולן דונר
29/08/2023
ממליצה בחום טיפול מקצועי, מסור, עם המכשור המתקדם ביותר.יצאתי עם עור זוהר
מור מסלאוי
מור מסלאוי
26/08/2023
מקום מדהים, הרמה מקצועית מאוד, יחס חם ושירות אדיב. ללא ספק מקום מומלץ!
תמי ואקנין
תמי ואקנין
21/11/2021
טיפול מקצועי ביותר, עם המכשור הכי משוכלל!! מכון נקי, אסתטי..טיפולים מגוונים עם צוות קוסמטיקאיות תותחיות
אסתר שוקר
אסתר שוקר
26/09/2021
טיפולים מקצועיים ואיכותיים באזור ב"ש, לא פחות מהמרכז
שני בן ברוך
שני בן ברוך
24/03/2021
אחרי חיפוש של מכון להסרת שיער בלייזר הגעתי למקום המושלם הזה ואני ממליצה בחום, סופר מרוצה!!! תודה על השירות האדיב
ליטל חרמון
ליטל חרמון
08/07/2020
מקום מקסים, שירות טוב, יחס מקסים ומקצועי. כמובן שאחזור ❤️

טיפול בצלקות אקנה - המדריך המלא

אקנה הוא מצב המאופיין בהתפתחות של פצעונים, נקודות שחורות, ראשים לבנים על פני העור ולעיתים מלווה גם בציסטות עמוקות יותר. הוא מופיע בעיקר על הפנים, החזה, הגב והכתפיים, כלומר באזורים בהם יש ריכוז של בלוטות המייצרות חלב. אקנה הוא מצב דינמי הדורש לעתים קרובות טיפול מתמשך, כל עוד הפצעים ממשיכים להתהוות על פני העור.

כשחושבים על אקנה, חושבים בדרך כלל על בני נוער הסובלים מפצעי בגרות, אבל זה לא תמיד המצב ולכן השם פצעי בגרות פחות בשימוש כיום ואנו משתמשים בביטוי הכולל אקנה. אקנה יכול להימשך הרבה מעבר לשנות ה-20 ולעיתים התופעה מתחילה להתפתח רק בשלב מאוחר יותר בחיים. תופעת האקנה אצל מבוגרים עשויה להיות מושפעת מגורמים שונים, והסיבות והטיפולים שלה עשויים להיות שונים מאלה של בני נוער, אבל הבסיס של התופעה הוא אותו בסיס.

אקנה נוצר כאשר זקיקי השיער נסתמים עקב שילוב של תאי עור מתים ועודפי חלב (סבום). הזקיקים הסתומים יוצרים סביבה שמאפשרת צמיחה של חיידקים. החיידקים המתרבים באותה נקודה מעוררים דלקת, וזה מוביל לסימנים הקלאסיים של אקנה – אדמומיות, נפיחות והפצעון הידוע לשמצה. יש מספר גורמים שתורמים למצב והנה הסקירה של העיקריים שבהם:

 1. ייצור מוגבר של חלב: בלוטות החלב עלולות להיכנס למצב של פעילות יתר, ולייצר חלב מעבר למה שנחוץ. זה יכול לקרות עקב שינויים הורמונליים (מתח, מחזור, לידה, גיל המעבר ועוד), שינויים במזג האוויר, שימוש בתכשירים שאינם מדויקים לסוג העור, שטיפת יתר אשר מייבשת את העור ועוד. יתכן גם שמדובר בגנטיקה או בטיפול תרופתי חיוני אחר.
 2. נקבוביות סתומות: השילוב של תאי עור מתים ועודף חלב יכול ליצור נקבוביות סתומות. זה נכון במיוחד כאשר תאי העור לא נושרים כראוי, מה שמוביל להצטברות שסותמת את זקיקי השיער.
 3. נוכחות של חיידקים: Propionibacterium acnes, או בשמו המקוצר P. acnes , הוא חיידק הקיים באופן טבעי על העור, הוא נוטה להתרבות בנקבוביות סתומות, ולעורר תגובה דלקתית.
 4. דיאטה ואורח חיים: אמנם זהו לא הגורם העיקרי, אבל גורמי תזונה ואורח חיים יכולים לתרום להיווצרות אקנה. מזונות עם אינדקס גליקמי גבוה ומוצרי חלב, למשל, נקשרו לאקנה אצל אנשים מסוימים.

מצב העור השכיח הזה, עשוי להיות יותר מסתם דאגה חולפת. למרות שזה עשוי להיראות כמו בעיה ברמת פני השטח, ההשפעה של אקנה חורגת מעומק העור. הטיפול באקנה אינו קשור רק למראה החיצוני אלא גם לרווחה הכללית של האדם. הופעת אקנה יכולה להוות מקור לתסכול ולהשפיע על ההערכה העצמית, חשיבות הטיפול באקנה עולה הרבה מעבר לאסתטיקה:

 1. מניעת צלקות: פצעי אקנה לא מטופלים עלולים להוביל לצלקות קבועות, אשר משפיעות על מרקם העור ומראהו – דבר אשר יצריך טיפולים ממושכים ועמוקים יותר. טיפול בזמן מסייע במניעת השלכות ארוכות טווח.
 2. רווחה נפשית: אקנה יכולה לגבות מחיר מבחינת שלוות הנפש, להוביל לחרדה, דיכאון וירידה בביטחון העצמי. טיפול באקנה מקדם רווחה רגשית.
 3. הימנעות מזיהומים: החיטוט בנגעי אקנה מגביר את הסיכון לזיהום ועלול להחמיר את הדלקת. טיפול נכון מפחית את הפיתוי להתעסק עם הפצעים.
 4. טיפוח עור בריא: טיפול באקנה כולל לא רק ניהול נגעים קיימים אלא גם מניעת נגעים חדשים. זה תורם לבריאות העור הכללית ולעור פנים ברור יותר.

בעוד שמוצרים בסיסיים הנמכרים בכל חנות עשויים להציע הקלה במקרים קלים, אקנה בינוני עד חמור דורש לעתים התערבות מקצועית יותר. רופאי עור יכולים לרשום תרופות מקומיות או דרך הפה, להמליץ על שינויים באורח החיים וכן לספק טיפולים כירורגיים יותר.

פיתוחים חדשים בעולם האסתטיקה עשויים להוות פיתרון מוצלח ביותר, בעזרת חומרים פעילים ושימוש בטכנולוגיות לייזר, אור, רדיו, אולטרה-סאונד ושיטות נוספות, במטרה לחדש את העור הפגוע, לשקם את המרקם שלו, להפחית את ההצטלקות שנוצרה ולהביא למצב חלק יותר.

הדרך להשיג עור נקי ובריא יותר, עוברת דרך סקירה אישית מקיפה שמטרתה הבנת מקורותיו של האקנה והצלקות שנוצרו בעור של המטופל. מה עשוי היה להשפיע על המצב בעבר ותרם להיווצרותו, מה עדיין עשוי להיות גורם פעיל ביצירת פצעי אקנה חדשים בעור, ותיאום ציפיות לגבי דרכי הטיפול והתוצאות.

טיפול בצלקות אקנה דורש גישה שממוקדת בשני היבטים – הפחתת היווצרותם של פצעים חדשים ושיקום נזקי העור שהצטברו מהתפרצויות קודמות ופעילות. הבנת סוגי צלקות האקנה ובחינת הטיפולים הזמינים יכולים לסלול את הדרך לעור פנים בטוח יותר.

 1. צלקות אטרופיות: צלקות אלו נובעות מאובדן רקמה, ויוצרות שקעים בעור. אלו יכולות להיות צלקות צרות ועמוקות, שקעים רחבים יותר או בעלות צורת גל.
 2. צלקות היפרטרופיות וצלקות קלואידיות: צלקות מורמות שנוצרות עקב עודף קולגן במהלך תהליך הריפוי. צלקות היפרטרופיות נשארות בגבול הפצע המקורי, בעוד שצלקות קלואידיות משתרעות מעבר לו .
 1. טיפולים מקומיים: ישנם קרמים או ג'לים ללא מרשם או כאלו שכן דורשים מרשם, אשר מכילים מרכיבים פעילים כמו רטינואידים, חומצות אלפא הידרוקסיות (AHA) או ויטמין C והם עשויים לעזור לשפר את המראה של צלקות קלות לאורך זמן.
 2. פילינג כימי: תמיסה כימית מבוקרת אשר נמרחת על העור וגורמת לו להתקלף ולבסוף לצמוח מחדש. העור החדש שנוצר הוא אחיד וחלק יותר.
 3. מיקרו-דרמה: הליך זה כולל שימוש במכונה לקילוף עדין של השכבה החיצונית של העור, זה מאפשר הפחתת המראה של צלקות רדודות ושיפור מרקם העור.
 4. טיפול בלייזר וטיפול באור: טיפולי לייזר שונים, כגון טיפול בלייזר פרקשיונל (למשל טיפול טיקסל) מכוונים להיבטים שונים של רקמת צלקת. הם ממריצים את ייצור הקולגן, מעודדים את חידוש העור ומותאמים במיוחד לטיפול באקנה ולטיפול בצלקות אקנה. הם מעודדים חידוש קולגן ומקדמים צמיחת עור בריא יותר. טיפולי אור מסויימים ידועים כמקדמים ריפוי של צלקות האקנה ואף מייצרים סביבה שבה החיידקים לא יכולים לשגשג. למשל, טיפול פוטודינמי (PDT) הוא שילוב של הפעלת אור עם חומר רגיש לאור, טיפול זה יעיל מאוד בתהליך השיקום מאקנה. האור הכחול מכוון לחיידקי P. acnes, בעוד שהאור האדום עוזר להפחית דלקת ולקדם ריפוי.
 5. Microneedling: הליך זעיר פולשני זה משתמש במחטים עדינות כדי לגרום למיקרו-פציעות מבוקרות בעור, הפציעות מעוררות ייצור קולגן ומעוררות את מנגנוני ההתחדשות של העור. מיועד לשפר את המראה של צלקות אטרופיות (צלקות מסוג שקעים/ חורים בעור).
 6. חומרי מילוי עוריים: חומרי מילוי לדוגמה חומצה היאלורונית או חומרים אחרים המתאימים לאיזור הפנים, יכולים להעלות באופן זמני צלקות מדוכאות, ולשקם משטח עור חלק יותר ניתנים להזרקה באופן נקודתי ויכולים להעניק נפח או מילוי לאותן צלקות, וכך לספק משטח עור חלק יותר.
 

כחלק ממגוון אפשרויות הטיפול הקיימות יש גם אופציות כירורגיות, אשר מתאימות למקרים מורכבים יותר, במקרים כאלו מומלץ להתייעץ עם רופא המתמחה בתחום זה.

טיפול בצלקות אקנה כולל לרוב שילוב של טיפולים, שנבחרו בקפידה על סמך מאפיינים אישיים (גיל, מין, שלב בחיים, אורח חיים, היסטוריית טיפולים), סוג הצלקות, חומרתן ומאפייני העור האישיים. בדרך כלל אנשים משיגים את התוצאות הטובות ביותר באמצעות שילוב של מספר טיפולים אשר נבחרו ספציפית לסוג הצלקות ולמצב העור שלהם. חשוב לציין שהטיפול בצלקות אקנה הוא תהליך הדרגתי, וסבלנות היא המפתח. טיפול עקבי ומותאם אישית לאורך זמן יכול להוביל לשיפור משמעותי במראה הצלקות.

כדי לדעת אילו מהטיפולים יתאימו לך – עליך לעבור ייעוץ אישי. הגישה של צוות המכון ברוז קליניק, בשילוב עם הניסיון ארוך השנים בטיפול ובליווי של מטופלים רבים המתמודדים עם אקנה, תיתן לך מענה אישי ופתרון מקיף ויעיל ככל האפשר. אנו נעריך את מצב העור הייחודי שלך, נתאם איתך ציפיות לגבי יעדים ונגבש תוכנית טיפול מותאמת אישית שתיתן לך מענה.

1. מומחיות וניסיון:

יש לוודא שבקליניקה קיים צוות מנוסה בטיפול בצלקות אקנה, אשר מבין את התהליכים הנחוצים וידע לתאם איתכם ציפיות מראש ולהציג את המורכבות והמחויבות הנחוצה להליכים אלו.

2. מגוון אפשרויות טיפול:

קליניקה העוסקת בטיפול בצלקות אקנה חייבת להציע מגוון אפשרויות טיפול, אשר יספקו מענה לסוגים שונים של צלקות אקנה וכן לשלבים שונים במחזור הטיפול בפצעי האקנה. זה עשוי לכלול טיפולי לייזר, פילינג, מיקרונידלינג, חומרי מילוי עוריים והליכים מתקדמים אחרים.

3. התאמת תוכנית אישית:

בקליניקה שצברה ניסיון בטיפול בצלקות אקנה, תהיה קיימת גישה שאין דרך אחת, תכשיר אחד או טיפול אחד, אשר יתאימו לכולם בתחום של טיפול באקנה ובצלקות אקנה. ועל כן, הקליניקה לא תמליץ על טיפול קבוע מראש ולמעשה לא תמליץ על שום טיפול, אלא רק לאחר שיתקיים ייעוץ פרונטלי ותשאול של המטופל. התאמת תוכנית טיפול בהתאם לצרכים האישיים שלך מאפשרת גישה אישית ונכונה יותר לטיפול במצב.

4. טכנולוגיה חדישה:

יש לוודא שהקליניקה משתמשת בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת לטיפול בצלקות אקנה. זה כולל מכשירי לייזר, טיפולים מבוססי אור, אנרגיה וציוד חדשני אחר שיכול לספק תוצאות טובות יותר עם זמן השבתה מופחת לצורך החלמה.

5. חוות דעת והמלצות של מטופלים:

חפשו ביקורות והמלצות של מטופלים באתר האינטרנט של הקליניקה או בפלטפורמות חברתיות. משוב חיובי ממטופלים קודמים יכול לספק תובנות לגבי המומחיות, המקצועיות והיעילות של הטיפולים של המקום.

6. תמונות לפני ואחרי:

תוצאות נראות לעין: קליניקה בעלת מוניטין אמורה להיות מסוגלת להציג תמונות לפני ואחרי של טיפולים קודמים בצלקת אקנה. תמונות אלו יאפשרו לך ציפיות מציאותיות בנוגע ליכולות הקליניקה לסייע לך ולתוצאות שניתן להשיג שם.

7. בטיחות והיגיינה:

יש לוודא שהקליניקה מקפידה על סביבה נקייה ובטוחה ומשתמשת בפרוטוקולי היגיינה ובטיחות קפדניים. סביבה נקייה ומטופחת חיונית למזעור הסיכון לסיבוכים במהלך ואחרי הטיפולים.

8. תמחור שקוף:

חפשו קליניקה שמספקת מידע שקוף וברור בנוגע לתמחור הטיפולים. וודאו שאתם מבינים את העלויות הכרוכות בטיפולים שהוצעו לכם במכון, בחומרים שבהם מומלץ להשתמש בבית, וכן את העלויות של טיפולים נוספים אותם יתכן ותצטרכו לשלב בתהליך, כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת של היקף ההוצאה הנחוץ ולהיערך לכך מראש.

9. ידע ושיתוף המטופל:

קליניקה טובה תשים דגש על מתן אינפורמציה למטופל ושילובו בתהליך. מטופל שיש לו ידע הוא שותף חשוב וחיוני בהשגת התוצאות. הצוות המייעץ וכן המטפלים יקדישו זמן כדי להסביר את אפשרויות הטיפול השונות, הסיכונים הפוטנציאליים והתוצאות הצפויות, הן יזכירו למטופל את תפקידו בין מפגש למפגש ויבדקו שהמטופל אכן ממלא את חלקו החיוני בין הטיפולים.

10. סמוך על האינסטינקטים שלך:

בסופו של דבר, תחושת הבטן שלך וההתרשמות שלך מהמכון הם אלו שינחו אותך. סמכי על האינסטינקטים שלך. בחרי קליניקה שבה את מרגישה בנוח, שבה קיבלת תחושה של שקיפות ושותפות בתהליך ושבה את בטוחה במומחיות של הצוות המטפל.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות חייגי 077-9967268 / 054-2244686
או השאירי פרטים

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support