אצל מרבית מהנשים בהריון יתפתחו סימני מתיחה באיברים שונים, אך תופעה זו מצויה גם בילדים בגיל ההתבגרות אשר גדלים בבת אחת ובספורטאים העוסקים בבניית שרירים אינטנסיבית בפרק זמן קצר. איך מטפלים בהם?

סימני מתיחה יכולים להתרחש במהלך שינויים פתאומיים בגודל גוף, כגון בתקופת הריון, גיל ההתבגרות, או עליה מהירה במשקל.  למעשה הגוף לא מסוגל להדביק את קצב הגדילה המהיר וכך העור שלנו נמתח עד אשר נוצרים בו קרעים, בסיבי הקולגן והאלסטין של העור  נוצר נזק בלתי הפיך. הקרעים הללו הינם סימני מתיחה. תשעים אחוזים מהנשים בהריון יקבלו סימני מתיחה סביב הבטן, המותניים ירכיים וחזה, אך תופעה זו מצויה גם בילדים בגיל ההתבגרות אשר גדלים בבת אחת, או בספורטאים אשר עושים בניית שרירים אינטנסיבית בפרק זמן קצר.

סימני מתיחה מופיעים תחילה כצלקות אדומות, סגולות על העור. מומלץ לטפל בסימנים אלה מיד עם הופעתם, משום שרקמה חדשה מגיבה טוב יותר לטיפול. לאחר שסימני המתיחה הופכים לרקמת צלקת לבנה, יהיה קשה יותר להסירה

עקב דרישה גוברת לטיפולים מהירים ובלתי פולשניים בתופעה, פותחה סדרת טיפולים ייחודית באמצעות מערכת . Harmony XL.   מבית    ALMA LASER

הטיפול מהווה פתרון מהיר ולא פולשני, שאינו כרוך בכאב רב ואינו דורש אלחוש, אינו מלווה בתופעות לוואי ואינו מצריך זמן החלמה אשר עלול לשבש את שגרת החיים.

בטיפול עצמו עוברים על העור באמצעות ידית הטיפולים אשר פותחת תעלות קטנות  מיקרוסקופיות לעומק העור עד כ- 3 מ”מ  ודרך תעלות אלו  אנו מחדירים חומרים פעילים אשר חודרים לעומק העור ומסייעים בבניית קולגן חדש, בטיפול זה גם מחממים את העור לעומק פעולה אשר גורמת למיצוק העור ומשפרת את הגמישות שלו.

למעשה לאחר פגישה ראשונית של אבחון סימני המתיחה מותאמת תוכנית טיפולים המתאימה, הטיפולים מתבצעים אחת לחודש מאחר וזה הזמן בו מתחדשים התאים בגופנו בדרך כלל יספיקו 4 טיפולים על מנת להגיע לתוצאה טובה.